top of page

Přepravní kontrola ve vozech Vojtila Trans

1. Nevypsané číslo průkazky na jízdence.

Jedním z nejčastějších důvodů proč lidé dostávají pokuty je nevyplněné číslo průkazky na jejich jízdence. Mnohdy slýcháme výmluvy typu: "Já jsem to nevěděl." Pamatujte, že neznalost zákonů neomlouvá a navíc na časových jízdenkách je velmi zřetelně označeno místo, kam má cestující vypsat číslo své průkazky. Pokud tak neučiní, je jízdenka považována za neplatnou a cestujícímu bude udělena pokuta dle SPP (více informací o pokutách v dokumentu na konci stránky).

Chcete se vyvarovat častým chybám při prokazování jízdního dokladu a předejít tak zbytečným pokutám?

Připravili jsme si pro Vás několik informací v souvislosti s přepravní kontrolou. 

2. Vypršení platnosti průkazu / jízdenky

Doporučujeme si hlídat platnosti Vašich jízdních dokladů. Stále se setkáváme s cestujícími, kteří buď úmyslně či z nedbalosti využívají služby příměstské dopravy s prošlými jízdními doklady. Budete-li v takovémto případě podrobeni kontrole jízdenek, je jisté, že revizorovi tato skutečnost neunikne a bude Vám udělena pokuta.

3. Urychlení odbavení

Tento bod se netýká přímo přepravní kontroly, nýbrž nákupu lístků. Pro urychlení odbavení pro sebe i další cestující, se při nákupu lístků prosíme vyjadřujte přesně v tom, jaký typ lístku si chcete koupit (obzvláště pokud hodláte uplatnit slevu). Řidič se tak vyhne nutnosti stornovat lístek a vydávat nový opravený, což v mnoha případech značně urychlí odbavení.

Jak postupovat v případě pokuty?

Tento seznam budeme průběžně rozšiřovat

Níže přikládáme soubor, ve kterém se dozvíte veškeré další podrobnosti

Přepravní kontrola

file_download_black_192x192.png
bottom of page